Smart Energy Forum 2017
Odborná konference Smart Energy Forum:

Řečníci

Matthias_Vetter_ISE

Dr. Matthias Vetter

Head of Department - Electrical Energy Storage

Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE / Germany

Dr. Matthias Vetter, Electrical Engineer, 20 years of experience at Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE. PhD thesis in the field of modeling and development of control strategies for fuel cell systems.

Until 2016 head of department “PV off-grid solutions and battery system technology”. Since 2017 head of department "Electrical energy storage". Work topics among others: Autonomous systems and mini-grids, decentralized grid connected PV battery systems, development of battery systems for stationary and automotive applications. Development and optimization of battery management systems, energy management systems as well as supervisory control strategies.

Presentation:
Jan_Kriz_MP

Ing. Jan Kříž

náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů

Ministerstvo životního prostředí

Ing. Jan Kříž v současné době na Ministerstvu životního prostředí vykonává funkci náměstka pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů.

Studium absolvoval na Fakultě stavební ČVUT. Během své dosavadní kariéry získal mnoho zkušeností s Fondy EU a finančnictvím. Na Ministerstvu životního prostředí pracoval již v letech 2007 – 2010 jako ředitel odboru Operačního programu Životní prostředí a poté na SFŽP v pozici náměstka ředitele a vedoucího odboru Strukturálních fondů EU. Financování z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace se také věnoval v letech 2010 až 2013 jako ředitel odboru a poté jako vrchní ředitel sekce na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Prezentace: Změny v dotacích pro OZE a bateriové systémy pro domácnosti a instituce (NZU a OPŽP)
Cyril_Svozil_Fenix

Ing. Cyril Svozil

generální ředitel a majitel společnosti

Fenix Group a.s.

Ing. Cyril Svozil, generální ředitel a majitel společnosti Fenix Group a.s. V roce 2013 získal titul Podnikatel roku 2013 v Olomouckém kraji. Během 20 let vybudoval jednu z největších evropských společností vyrábějících elektrické sálavé topné systémy. Své výrobky vyváží do celého světa.

Jako vizionář realizoval v Česku první projekt nového energetického konceptu pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Navrhovaný koncept uvažuje s využitím budov, vybavených bateriovým úložištěm, jako aktivních prvků energetické distribuční sítě. Tuto budovu jeho společnost letos představila v českém pavilonu na EXPU 2017 v Astaně.

Letos jeho společnost dokončuje instalaci velkokapacitní baterie v Jeseníku, který má sloužit nejen k uskladnění energie, ale také jako ochrana výrobního závodu proti snížené kvalitě, či důsledkům možného black-out dodávek elektřiny ze sítě.

Prezentace: Zkušenosti s využitím velkokapacitní Li-Ion baterie v průmyslovém podniku
Klaban

Ing. Jaromír Klaban

obchodní ředitel

Teco a.s.

Ing. Jaromír Klaban je obchodním ředitelem Teco a. s. významného českého výrobce programovatelných automatů (PLC) Tecomat, které se uplatňují při řízení v průmyslu, obnovitelných zdrojů energie a v technice budov. Z titulu své funkce jedná s mnoha potenciálními a skutečnými uživateli a se systémovými integrátory. Podílí se i na směřování vývoje v Teco a. s. Je tak jedním z nejlépe informovaných odborníků v oboru chytrého řízení budov a v souvisejících oborech. Teco v současnosti mimo jiné vyvíjí chytrý systém řízení SmartHome, který propojuje fotovoltaické elektrárny s akumulací ve stacionárních bateriích nebo elektromobilech.

Prezentace: Systém Foxtrot - optimalizace infrastruktury domu s FVE, HFVE a s elektromobilem
Doucha

Pavel Doucha

Partner

advokátní kancelář Doucha Šikola advokáti s.r.o.

Pavel Doucha je partnerem v advokátní kanceláři Doucha Šikola advokáti s.r.o., která se jako jediná zaměřuje výhradně na klienty z energetického byznysu. Jako právník se v sektoru energetiky, zvláště té obnovitelné, pohybuje již od roku 2009. Poskytuje poradenství hlavním oborovým asociacím jako je Komora obnovitelných zdrojů, Solární asociace nebo CZ BIOM. Praktické zkušenosti nabyl při řízení významných transakcí v energetickém sektoru. Je autorem řady článků tématicky zaměřených na podmínky podnikání v energetice.

Prezentace: Podmínky pro připojování a provozování akumulátorů a OZE zdrojů (aktuální právní bariéry a výzvy)

Ing. Martin Panáč

Sales Manager

Siemens s.r.o.

Ing. Martin Panáč je absolventem VUT Brno, obor Elektroenergetika. Následně nastoupil do společnosti JME s.r.o., kde pracoval v oddělení rozvoje sítí VN. Od roku 1996, kdy nastoupil do společnosti ABB PBS, divize elektráren, pracoval na projektech ECKG Kladno, Ledvice, od roku 2003 působil ve společnosti Siemens jako aplikační inženýr se specializací na generátory, ochrany, AVR. V servisní divizi parních turbín pracoval jako vedoucí projekčního oddělení a od roku 2011 působil jako projektový manažer na projektu rekonstrukce elektrárny Prunéřov II. Od roku 2016 se zabývá budováním nového kompetenčního centra v rámci střední a východní Evropy zajištující realizace - systémů SIESTORAGE.

Prezentace: Zkušenosti s instalací první 1 MWh Li-Ion baterie v ČR
Pelcak

Ing. Pavel Pelčák

ředitel Financování energetiky

Komerční banka a.s.

Pavel Pelčák v roce 1995 absolvoval Dopravní fakultu Českého vysokého učení v Praze. V Komerční bance působí od roku 1995 v Korporátním financování, nejdříve na pozici úvěrového analytika a poté na pozici bankovního poradce a později v pozici ředitele obchodního centra. Od 1.9.2014 jako manažer financování energetiky vede tým obchodníků a expertů se zaměřením na energetiku, včetně financování projektů. Kromě těchto transakcí se tým rovněž podílí na stanovování strategie a přístupu banky k sektoru energetiky.

Prezentace: Pohled banky na zkušenosti s financováním projektů v oblasti OZE a úspor energie

Profil dalších řečníků na konferenci představíme v následujících dnech

Logo